Serbest Tüketici


          Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğine göre Serbest Tüketici kapsamına girmekte iseniz, elektriğinizi bağlı olduğunuz Elektrik Dağıtım Şirketi yerine BOSEN ENERJİ'den avantajlı olarak temin edebilirsiniz.

          Elektrik depolanmayan bir enerji kaynağıdır ve üretildiği anda tüketilir, biz ve bizim gibi tüm üreticiler ürettiğimiz elektriği ortak bir havuz mantığı ile çalışan elektrik sistemine iletiriz ve sizler(tüm tüketiciler) ortak elektrik havuzundan elektrik ihtiyaçlarını karşılarsınız. Bosen Enerji siz müşterilerimizin ihtiyacı olan elektriği üretir ve Türkiye elektrik sistemine müşterileri adına aktarır. Sizler mevcut elektrik sisteminizde (tesisat,sayaç,vb) hiçbir değişiklik yapmadan bizlerin ürettiği enerjiyi bizim adımızdan havuz sisteminden kullanabilirsiniz.

          Bosen Enerji elektrik piyasası süreç ve mevzuatlarına hakim uzman kadrosuyla portföyündeki müşterileri ile iletişimini kesintisiz sürdürür. Müşterilerimize alternatif ödeme seçenekleri sunarak kaliteli hizmet desteği sağlayan firmamız enerji tedarikinde ekonomik çözümler sunar.

          Elektrik enerjisini en uygun fiyat uygulaması ve kaliteli hizmetle sunmanın yanı sıra müşterileriyle uzun vadeli iş ortaklıkları hedefleyen Bosen Enerji tedarik sürecinin her aşamasında müşterilere destek olur.

Serbest Tüketici Nedir?
Kurul tarafından belirlenen elektrik enerjisi miktarından daha fazla tüketimde bulunması veya iletim sistemine doğrudan bağlı olması veya organize sanayi bölgesi tüzel kişiliğini haiz olduğu için tedarikçisini seçme hakkına sahip gerçek veya tüzel kişidir.
Serbest Tüketici Olma Koşulları Nedir?
  • İletim sistemine doğrudan bağlı olan tüketiciler,
  • Bir önceki takvim yılına ait toplam elektrik enerjisi tüketimleri serbest tüketici limitini geçen tüketiciler,
  • İçinde bulunulan yılda gerçekleşen toplam elektrik enerjisi tüketimleri serbest tüketici limitini geçen tüketiciler,
  • Organize sanayi bölgesi tüzel kişilikleri,
  • İçinde bulunulan yılda serbest tüketici limitini geçeceğini görevli tedarik şirketine taahhüt eden ve bağlantı anlaşmasındaki bağlantı veya sözleşme gücü dikkate alınarak hesaplanan tüketim değeri serbest tüketici limitini geçen yeni tüketiciler.
Serbest Tüketici Olma Limitleri Nedir?
Her yılın 31 Ocak tarihine kadar “SERBEST TÜKETİCİ YENİ LİMİTLERİ” belirlenir. Hesaplanan yeni serbest tüketici limitleri Resmi Gazete’de yayımlanır ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu internet sayfasında duyurulur.
Nasıl Daha Ucuz Elektrik?
Bugün ülkemizde üretilen elektriğin ticareti, üretim şirketleri, dağıtım şirketleri ve toptan satış şirketleri arasında Enerji Piyasası Düzenleme Kuruludenetiminde gerçekleşir.Üretilen elektrik TEİAŞ (Türkiye Elektrik İletim A.Ş.) tarafından yüksek gerilim hatlarıyla şehirlerimizdeki dağıtım şirketlerinin trafo merkezlerine taşınır. Şehirlerimize gelen elektrik, dağıtım şirketleri aracılığı ile hizmetimize sunulur.Sistemde ticareti yapılan elektrik, üretim şirketleri,dağıtım şirketleri ve toptan satış şirketleri tarafından tüketiciye faturalandırılır.
Neden Bosen Enerji’yi tercih etmeliyim?
Bosen Enerji Bursa Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünün bir kuruluşu olarak elektrik piyasasının anlık değişimlerini hızlı analiz ederek buna göre pozisyon alan, sektörün içinden gelen genç ve dinamik kadrosuyla, her geçen gün genişleyen portföyüyle müşteri odaklı bir çalışma prensibi benimsemiştir. Bu sayede en avantajlı şartlarla yüksek indirim oranlarını sizlere sunabilmektedir