ENERJİ TİCARETİ

BOSEN Elektrik Enerjisi Toptan satış lisansı ile serbest tüketicilere elektrik satışı yapmaktadır. BOSEN Toptan Türkiye'nin her ilinde sanayi, ticarethane ve mesken abonelerine elektrik tedarik imkanı sağlamaktadır. BOSEN Toptan sadece ucuz fiyatla elektrik tedarik etmekle yetinmez, elektrik tedariği için sizi ilgilendiren her türlü konuda sizlere yardımcı olmayı bir görev edinmiştir. Müşteri ilişkilerinin kalitesi ve size özel indirimleri ile sizin güvenilir bir iş ortağınız olmayı hedeflemektedir. 

BOSEN Toptan kendi bünyesinde bulunan enerji üretim şirketinden ve diğer toptan satış şirketlerinden farklı zamanlar ve sürelerde ikili anlaşmalar yoluyla elektrik alımı yapmaktadır. Elektrik üretim kaynaklarının ( doğalgaz, kömür, su, rüzgar, vs.) maliyetleri dönemsel olarak değiştiğinden en uygun zamanda en uygun kaynaktan alımlar yaparak, hem portföyünü optimize etmekte hem de müşterilerine daha cazip fiyat avantajı sağlamaktadır. 

BOSEN Toptan lisansı ile TEİAŞ Enterkonnekte sistemi üzerinden sınır ötesi elektrik alıp satma hakkına sahiptir. Türkiye dışındaki enterkonnekte sisteme bağlantısı olan ülkelerin fiyatlarında kendi maliyetlerini azaltacak durumlar oluştuğunda gerekli alımlar yapılmakta olup bu maliyet düşüşü müşterilerine tasarruf olarak yansıtılmaktadır.